خاطرات كهنه

من اسیر واژه محبتم خالی از کینه دل و حسادتم عاشق دستهای با رفاقتم زندگی اینحوری داده عادتم

روانشناسی رنگها را بدانيم ( )

روانشناسی رنگها رابدانیم 


برخیاز روانشناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه کسی است میتواند گویایخصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد. نوشتار زیر چکیده ای است که بر اساس ایننظریه و پس از سالهای پژوهش نگاشته شده:


*  قرمز: خوشقلب اما خودپرست
این رنگ مظهر شدت و زیاده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشقو تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش. کسی که به این رنگ علاقه دارد هرگز نمیتواند در زندگی بی تفاوت باشد.

این گونه اشخاص تند و سرکش و درعین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستند. احتمال شکست به خصوص در عشق برای آنهافراوان است.

قضاوتهای عجولانه و ناگهانی درمورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی هایشان می شود، با آن که در عشقکاملاً فداکارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفکر و جویا شدنعلت می جنگند.

دو عیب بزرگ خودپرستی و عدمکنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طورکلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند.


*  صورتی: مورد علاقه دیگران
رنگ صورتی درواقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقهدارید تمام صفات رنگ قرمز را کمی ملایمتر دارا می باشید، با گذشت هستید و درعشق، تندی نشان نمی دهید.

دیگران را خوب درک می کنید و با اطرافیان خود با ملایمت ولطف رفتار می کنید و به دلیل نشاط و شادابی تان مورد علاقه اطرافیان خودهستید. آنهایی که به این رنگ علاقه دارند اغلب شکستها، خشونتها و دشواری هایزندگی را تحمل کرده اند و با مشکلات فراوان مواجه شده اند.


*  آبی:نظم، پشتکار، تنهایی
رنگ آبی از رنگهایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید،کاملاً می توانید هوس و احساسات و هیجانات خود را کنتر ل کنید.

ظاهر آرام شما دیگران راوادار می کند که به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام وستایش دیگران قرار بگیرید.

در خرید و پوشش لباس قناعت میکنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که دارید میل دارید اغلب تنها باشید.حماقت و عدم فهم دیگران شما را کسل می کند و کسانی که از نظر هوش و فهم بر شمابرتری دارند شما را ناراحت می کنند.

کارهای خود را از روی نظم وترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می دهید. یکی از صفات مشخص شما پشتکارشماست.


*  ارغوانی: رنگ عارفها و روانگران
رنگ اسرارآمیز و باشکوهی است. دوستداران این رنگ پیوسته مجذوب زیبایی ها وظرافتها می شوند و مغرور و اجتماعی هستند. معاشرت با این دسته لذتبخش است کهامور معنوی بیشتر می پردازند. ارغوانی رنگ مورد پسند عرفا نیز هست!


*  قهوه ای: قابل اعتماد
اگر رنگ قهوه ای را دوست دارید کاملاً می توان روی شما حساب باز کرد. باثبات ومقدس، شاعرپیشه وکمی فیلسوف مآب هستید.

به ندرت تغییر عقیده می دهید و با آن که کمتر تصمیم میگیرید اما هر بار که تصمیمی بگیرید آن را به مورد عمل می گذارید.

شما کاملاً در نگهداری پول و اسرار دیگران قابل اعتمادهستید. میل دارید پیوسته در عالم خودتان باشید و گاهی اوقات با اطرافیان خودرفتار خشونت آمیزی در پیش می گیرید. در عشق هرگز بدبین و تند نیستید.


*  خاکستری: احساس بی نیازی
این رنگ مظهر چشم پوشی از خوشی های دنیاست. کسانی که به این رنگ علاقه دارنداغلب در زندگی احساس رضایت می کنند، خاکستری رنگ عقلا است و جوانانی که به اینرنگ اظهار علاقه می کنند درواقع خود را هم شأن و هم طراز اشخاص کهنسال میدانندو در زندگی احساس بی نیازی می کنند.

در عشق بر افراد مسن تر از خود تمایل دارند و اغلب کسانیکه از نظر فکر و ایده به آنها برتری دارند خیلی آسان طرف توجهشان قرار خواهندگرفت.


*  پرتقالی: صداقت آری، هوسبازی هرگز
رنگی است ترکیبی و آنهایی که این رنگ را رنگ دلخواه خود می دانند متکی به نفسنیستند. اجتماعی و خوش خلقند و با مردم خوب رفتار می کنند.

نفوذ در این گونه افراد مشکل است کسی که آنها را دوستبدارد می تواند با او به آسانی ازدواج کند. هوسباز نیستند و اگر با کسی دوستیکنند صداقت و فداکاری دارند. اگر افراد این دسته با کسی که خصوصیات اخلاقیخودشان را داشته باشد ازدواج کنند سعادتمند می شوند.


*  سبز: کنجکاوی
رنگ سبز طبیعت وتازگی است. اگر به این رنگ علاقه دارید زندگی با شما آسان است.نقطه اشتراک فراوانی با افراد علاقه مند به رنگ پرتقالی دارید روابط شما بادیگران بر پایه ی اصول و قرارداد است.

دوست ندارید که در زندگیتان حوادثی به وقوع پیوندد اماکنجکاوانه به ماجراهای زندگی دیگران توجه دارید.


*  فیروزه ای: اسرارآمیز و پند ناپذیر
دوستداران این رنگ اسرارآمیزند و احساساتی و کارهای شخصی خود را به خوبی ادارهمی کنند. پشتکار دارند و باثباتند و به نصایح دیگران در مورد کارهای خود کمترتوجه دارند. فیروزه ای معمولا رنگ مورد علاقه ی خانمها است.


*  سیاه: خوش ذوقی و ظرافت طبع
 این رنگ برخلاف عقیده ی همگان رنگ نومیدی و عزا نیست بلکه نشانه خوش ذوقی وظرافت طبع است. اگر از دوستداران این رنگ هستید مسلماً به شخصیت اطرافیان خوداحترام می گذارید و برای آن که دیگران را با ارزش و برجسته نشان دهید ازهیچگونه کمکی به آنها دریغ نمی کنید و هرگز خود را به دیگران تحمیل نمی نماییدهمچنین عقاید و نظریات دیگران را به آسانی می پذیرید.
 

*  یک نکته ی رنگی:
توجهو علاقه شما به رنگها در طی زمان تغییر می کند به دلیل آن که خصوصیاتاخلاقیتان نیز در سالیان دراز تغییر خواهد کرد. اما اگر در مورد رنگی ناگهانعقیده خود را عوض کنید به علت ضعف شما و یا به علت نیازتان به تغییر محیط است.

منبع : گروه اینترنتی نیکصالحی

 

 

 

 

+ نوشته شده در  يکشنبه 18 11 1388ساعت 9:49  توسط sarsepordeh70  |  (14) نظر

اربعین حسینی

سلام به تمام عاشقان حسینی

فردا اربعین؛اومدم بهتون تسلیت بگم و دیگه اینکه:

اگه دلتون لرزید،چشمای قشنگتون بارونی شد؛به یاد ما هم باشین!

التماس دعا...

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 14 11 1388ساعت 11:48  توسط sarsepordeh70  |  (1) نظر

the end!

سلام به دوستای خوب خودم

اونایی که تو این مدت اومدن و نظرات خوبشونو گذاشتن!

از همتون ممنونم؛البته خودمم نتونستم از شما دل بکنم و بعضی موقع ها میومدم!

بالاخره تموم شد!امتحانامو می گم!

ولی خداییش خراب کردم رفت!

واسم دعا کنین؛تا وقتی که نتایج بیاد من می میرم.

+ نوشته شده در  دوشنبه 12 11 1388ساعت 10:59  توسط sarsepordeh70  |  (6) نظر

فلسفه ی عشق...!

عشق اونه که هرگز نگی متاسفم...!
+ نوشته شده در  چهارشنبه 7 11 1388ساعت 15:6  توسط sarsepordeh70  |  (6) نظر

فلسفه ی تفکر...!

به آنچه فکر می کنی بیاندیش...!
+ نوشته شده در  چهارشنبه 7 11 1388ساعت 15:3  توسط sarsepordeh70  |  (1) نظر